Vishay Dale RLR32C5110FRBSL
Part No.:
RLR32C5110FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5110FRBSL.pdf
Description:
RES 511 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
511 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C5110FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5110FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5110FRBSL?
Image RLR32C5110FRBSL
Part Number RLR32C5110FRBSL
Product Status Active
Resistance 511 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)