Vishay Dale RLR32C5111FPBSL
Part No.:
RLR32C5111FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5111FPBSL.pdf
Description:
RES 5.11K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
5.11 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C5111FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5111FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5111FPBSL?
Image RLR32C5111FPBSL
Part Number RLR32C5111FPBSL
Product Status Active
Resistance 5.11 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)