Vishay Dale RLR32C5112FMBSL
Part No.:
RLR32C5112FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5112FMBSL.pdf
Description:
RES 51.1K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C5112FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5112FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5112FMBSL?
Image RLR32C5112FMBSL
Part Number RLR32C5112FMBSL
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)