Vishay Dale RLR32C51R1FMBSL
Part No.:
RLR32C51R1FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C51R1FMBSL.pdf
Description:
RES 51.1 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
51.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C51R1FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C51R1FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C51R1FMBSL?
Image RLR32C51R1FMBSL
Part Number RLR32C51R1FMBSL
Product Status Active
Resistance 51.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)