Vishay Dale RLR32C5230FMBSL
Part No.:
RLR32C5230FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5230FMBSL.pdf
Description:
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
523 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C5230FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5230FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5230FMBSL?
Image RLR32C5230FMBSL
Part Number RLR32C5230FMBSL
Product Status Active
Resistance 523 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)