Vishay Dale RLR32C52R3FRBSL
Part No.:
RLR32C52R3FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C52R3FRBSL.pdf
Description:
RES 52.3 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
52.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C52R3FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C52R3FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C52R3FRBSL?
Image RLR32C52R3FRBSL
Part Number RLR32C52R3FRBSL
Product Status Active
Resistance 52.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)