Vishay Dale RLR32C5360FRBSL
Part No.:
RLR32C5360FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5360FRBSL.pdf
Description:
RES 536 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
536 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C5360FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5360FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5360FRBSL?
Image RLR32C5360FRBSL
Part Number RLR32C5360FRBSL
Product Status Active
Resistance 536 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)