Image RLR32C54R9FMBSL RLR32C54R9FMBSL1
Part Number RLR32C54R9FMBSL RLR32C54R9FMBSL1
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32 Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 54.9 Ohms 54.9 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Metal Film Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm) 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) - -
Number of Terminations 2 2
Failure Rate M (1%) M (1%)