Vishay Dale RLR32C54R9FRBSL
Part No.:
RLR32C54R9FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C54R9FRBSL.pdf
Description:
RES 54.9 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
54.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C54R9FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C54R9FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C54R9FRBSL?
Image RLR32C54R9FRBSL
Part Number RLR32C54R9FRBSL
Product Status Active
Resistance 54.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)