Vishay Dale RLR32C5620FMBSL
Part No.:
RLR32C5620FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5620FMBSL.pdf
Description:
RES 562 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
562 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C5620FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5620FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5620FMBSL?
Image RLR32C5620FMBSL
Part Number RLR32C5620FMBSL
Product Status Active
Resistance 562 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)