Vishay Dale RLR32C5622FMBSL
Part No.:
RLR32C5622FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5622FMBSL.pdf
Description:
RES 56.2K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
56.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C5622FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5622FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5622FMBSL?
Image RLR32C5622FMBSL
Part Number RLR32C5622FMBSL
Product Status Active
Resistance 56.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)