Vishay Dale RLR32C5622FRBSL
Part No.:
RLR32C5622FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5622FRBSL.pdf
Description:
RES 56.2K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
56.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C5622FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5622FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5622FRBSL?
Image RLR32C5622FRBSL
Part Number RLR32C5622FRBSL
Product Status Active
Resistance 56.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)