Vishay Dale RLR32C5760FRBSL
Part No.:
RLR32C5760FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C5760FRBSL.pdf
Description:
RES 576 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
576 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C5760FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C5760FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C5760FRBSL?
Image RLR32C5760FRBSL
Part Number RLR32C5760FRBSL
Product Status Active
Resistance 576 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)