Vishay Dale RLR32C57R6FMBSL
Part No.:
RLR32C57R6FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C57R6FMBSL.pdf
Description:
RES 57.6 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
57.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C57R6FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C57R6FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C57R6FMBSL?
Image RLR32C57R6FMBSL
Part Number RLR32C57R6FMBSL
Product Status Active
Resistance 57.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)