Vishay Dale RLR32C59R0FMBSL
Part No.:
RLR32C59R0FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C59R0FMBSL.pdf
Description:
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
59 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C59R0FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C59R0FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C59R0FMBSL?
Image RLR32C59R0FMBSL
Part Number RLR32C59R0FMBSL
Product Status Active
Resistance 59 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)