Vishay Dale RLR32C59R0FRBSL
Part No.:
RLR32C59R0FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C59R0FRBSL.pdf
Description:
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
59 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C59R0FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C59R0FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C59R0FRBSL?
Image RLR32C59R0FRBSL
Part Number RLR32C59R0FRBSL
Product Status Active
Resistance 59 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)