Vishay Dale RLR32C6040FMBSL
Part No.:
RLR32C6040FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6040FMBSL.pdf
Description:
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C6040FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6040FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6040FMBSL?
Image RLR32C6040FMBSL
Part Number RLR32C6040FMBSL
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)