Vishay Dale RLR32C6040FPBSL
Part No.:
RLR32C6040FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6040FPBSL.pdf
Description:
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C6040FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6040FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6040FPBSL?
Image RLR32C6040FPBSL
Part Number RLR32C6040FPBSL
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)