Vishay Dale RLR32C6040FRBSL
Part No.:
RLR32C6040FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6040FRBSL.pdf
Description:
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C6040FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6040FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6040FRBSL?
Image RLR32C6040FRBSL
Part Number RLR32C6040FRBSL
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)