Vishay Dale RLR32C6041FMBSL
Part No.:
RLR32C6041FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6041FMBSL.pdf
Description:
RES 6.04K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
6.04 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C6041FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6041FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6041FMBSL?
Image RLR32C6041FMBSL
Part Number RLR32C6041FMBSL
Product Status Active
Resistance 6.04 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)