Vishay Dale RLR32C6190FRBSL
Part No.:
RLR32C6190FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6190FRBSL.pdf
Description:
RES 619 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C6190FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6190FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6190FRBSL?
Image RLR32C6190FRBSL
Part Number RLR32C6190FRBSL
Product Status Active
Resistance 619 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)