Vishay Dale RLR32C6192FRBSL
Part No.:
RLR32C6192FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6192FRBSL.pdf
Description:
RES 61.9K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
61.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C6192FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6192FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6192FRBSL?
Image RLR32C6192FRBSL
Part Number RLR32C6192FRBSL
Product Status Active
Resistance 61.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)