Vishay Dale RLR32C63R4FRBSL
Part No.:
RLR32C63R4FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C63R4FRBSL.pdf
Description:
RES 63.4 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C63R4FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C63R4FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C63R4FRBSL?
Image RLR32C63R4FRBSL
Part Number RLR32C63R4FRBSL
Product Status Active
Resistance 63.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)