Vishay Dale RLR32C6490FMBSL
Part No.:
RLR32C6490FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C6490FMBSL.pdf
Description:
RES 649 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
649 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C6490FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C6490FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C6490FMBSL?
Image RLR32C6490FMBSL
Part Number RLR32C6490FMBSL
Product Status Active
Resistance 649 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)