Vishay Dale RLR32C64R9FRBSL
Part No.:
RLR32C64R9FRBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C64R9FRBSL.pdf
Description:
RES 64.9 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
64.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RLR32C64R9FRBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C64R9FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C64R9FRBSL?
Image RLR32C64R9FRBSL
Part Number RLR32C64R9FRBSL
Product Status Active
Resistance 64.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)