Vishay Dale RLR32C9310FPBSL
Part No.:
RLR32C9310FPBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C9310FPBSL.pdf
Description:
RES 931 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
931 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RLR32C9310FPBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C9310FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C9310FPBSL?
Image RLR32C9310FPBSL
Part Number RLR32C9310FPBSL
Product Status Active
Resistance 931 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)