Vishay Dale RLR32C9760FMBSL
Part No.:
RLR32C9760FMBSL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRLR32C9760FMBSL.pdf
Description:
RES 976 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
976 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate:
M (1%)
1. How to order RLR32C9760FMBSL on DeepFinds Electronics?
3. Are the RLR32C9760FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RLR32C9760FMBSL?
Image RLR32C9760FMBSL
Part Number RLR32C9760FMBSL
Product Status Active
Resistance 976 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)