Toshiba Semiconductor and Storage RN1101MFV,L3XHF(CT
Part No.:
RN1101MFV,L3XHF(CT
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
SOT-723
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRN1101MFV,L3XHF(CT.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.1A VESM
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-723
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
150 mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
VESM
1. How to order RN1101MFV,L3XHF(CT on DeepFinds Electronics?
3. Are the RN1101MFV,L3XHF(CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN1101MFV,L3XHF(CT?
Image RN1101MFV,L3F(CT RN1101MFV,L3XHF(CT RN1101MFV,L3F
Part Number RN1101MFV,L3F(CT RN1101MFV,L3XHF(CT RN1101MFV,L3F
Series - - -
Package/Case SOT-723 SOT-723 SOT-723
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Not For New Designs
Transistor Type NPN - Pre-Biased NPN - Pre-Biased NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA 100 mA 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V 50 V 50 V
Resistor - Base (R1) 4.7 kOhms 4.7 kOhms 4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7 kOhms 4.7 kOhms 4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 10mA, 5V 30 @ 10mA, 5V 30 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 5mA 300mV @ 500µA, 5mA 300mV @ 500µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA 500nA 500nA
Frequency - Transition - - -
Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW