Vishay Dale RN55C3303FB14
Part No.:
RN55C3303FB14
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRN55C3303FB14.pdf
Description:
RES 330K OHM 1/8W 1% AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
330 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Failure Rate:
1. How to order RN55C3303FB14 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RN55C3303FB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RN55C3303FB14?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RN55C3303FB14.
Image RN55C3303FB14
Part Number RN55C3303FB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 330 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)