Vishay Dale RNC65J6191BPB14
Part No.:
RNC65J6191BPB14
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRNC65J6191BPB14.pdf
Description:
RES 6.19K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Resistance:
6.19 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
1. How to order RNC65J6191BPB14 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RNC65J6191BPB14 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNC65J6191BPB14?
Image RNC65J6191BPB14
Part Number RNC65J6191BPB14
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNC65
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 6.19 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)