TE Connectivity Passive Product ROX05SJ10K
Part No.:
ROX05SJ10K
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ10K.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
ROX, Neohm
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ10K on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ10K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ10K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ10K.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX05SJ10K pin diagram, ROX05SJ10K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX05SJ10K
Part Number ROX05SJ10K
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series ROX, Neohm
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)