TE Connectivity Passive Product ROX05SJ20K
Part No.:
ROX05SJ20K
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ20K.pdf
Description:
RES 20K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ20K on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ20K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ20K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ20K.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX05SJ20K pin diagram, ROX05SJ20K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX05SJ20K
Part Number ROX05SJ20K
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)