TE Connectivity Passive Product ROX05SJ220R
Part No.:
ROX05SJ220R
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ220R.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ220R on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ220R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ220R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ220R.
Image ROX05SJ220R
Part Number ROX05SJ220R
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)