TE Connectivity Passive Product ROX05SJ2K2
Part No.:
ROX05SJ2K2
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ2K2.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ2K2 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ2K2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ2K2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ2K2.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX05SJ2K2 pin diagram, ROX05SJ2K2 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX05SJ2K2
Part Number ROX05SJ2K2
Product Status Active
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)