TE Connectivity Passive Product ROX05SJ330R
Part No.:
ROX05SJ330R
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ330R.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ330R on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ330R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ330R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ330R.
Image ROX05SJ330R
Part Number ROX05SJ330R
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)