TE Connectivity Passive Product ROX05SJ680R
Part No.:
ROX05SJ680R
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX05SJ680R.pdf
Description:
RES 680 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX05SJ680R on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX05SJ680R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX05SJ680R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX05SJ680R.
Image ROX05SJ680R
Part Number ROX05SJ680R
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)