TE Connectivity Passive Product ROX1SJ18K
Part No.:
ROX1SJ18K
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX1SJ18K.pdf
Description:
RES 18K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer:
Series:
ROX, Neohm
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ROX1SJ18K on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX1SJ18K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX1SJ18K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX1SJ18K.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX1SJ18K pin diagram, ROX1SJ18K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX1SJ18K
Part Number ROX1SJ18K
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series ROX, Neohm
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Resistance 18 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)