TE Connectivity Passive Product ROX1SJ270K
Part No.:
ROX1SJ270K
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX1SJ270K.pdf
Description:
RES 270K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
270 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX1SJ270K on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX1SJ270K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX1SJ270K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX1SJ270K.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX1SJ270K pin diagram, ROX1SJ270K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX1SJ270K
Part Number ROX1SJ270K
Product Status Active
Resistance 270 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)