TE Connectivity Passive Product ROX1SJ47R
Part No.:
ROX1SJ47R
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX1SJ47R.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX1SJ47R on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX1SJ47R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX1SJ47R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX1SJ47R.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX1SJ47R pin diagram, ROX1SJ47R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX1SJ47R
Part Number ROX1SJ47R
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)