TE Connectivity Passive Product ROX2SJ100K
Part No.:
ROX2SJ100K
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX2SJ100K.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Failure Rate:
1. How to order ROX2SJ100K on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX2SJ100K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX2SJ100K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX2SJ100K.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX2SJ100K pin diagram, ROX2SJ100K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX2SJ100K
Part Number ROX2SJ100K
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)