TE Connectivity Passive Product ROX9J6K8
Part No.:
ROX9J6K8
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsROX9J6K8.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 5% 9W AXIAL
Manufacturer:
Series:
ROX, Neohm
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
9W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.126" L (8.50mm x 54.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ROX9J6K8 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ROX9J6K8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ROX9J6K8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX9J6K8.
7.How to contact us to get technical supports, such as ROX9J6K8 pin diagram, ROX9J6K8 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ROX9J6K8
Part Number ROX9J6K8
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series ROX, Neohm
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 9W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.126" L (8.50mm x 54.00mm)