TE Connectivity Passive Product RR02J22KTB
Part No.:
RR02J22KTB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRR02J22KTB.pdf
Description:
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Failure Rate:
1. How to order RR02J22KTB on DeepFinds Electronics?
3. Are the RR02J22KTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RR02J22KTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RR02J22KTB.
7.How to contact us to get technical supports, such as RR02J22KTB pin diagram, RR02J22KTB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RR02J22KTB
Part Number RR02J22KTB
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)