TE Connectivity Passive Product RR02J2K2TB
Part No.:
RR02J2K2TB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRR02J2K2TB.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Failure Rate:
1. How to order RR02J2K2TB on DeepFinds Electronics?
3. Are the RR02J2K2TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RR02J2K2TB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RR02J2K2TB.
7.How to contact us to get technical supports, such as RR02J2K2TB pin diagram, RR02J2K2TB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RR02J2K2TB
Part Number RR02J2K2TB
Product Status Active
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)