TE Connectivity Passive Product RR02J33KTB
Part No.:
RR02J33KTB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRR02J33KTB.pdf
Description:
RES 33K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Failure Rate:
1. How to order RR02J33KTB on DeepFinds Electronics?
3. Are the RR02J33KTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RR02J33KTB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RR02J33KTB.
7.How to contact us to get technical supports, such as RR02J33KTB pin diagram, RR02J33KTB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RR02J33KTB
Part Number RR02J33KTB
Product Status Active
Resistance 33 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)