TE Connectivity Passive Product RR02JR33TB
Part No.:
RR02JR33TB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRR02JR33TB.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Failure Rate:
1. How to order RR02JR33TB on DeepFinds Electronics?
3. Are the RR02JR33TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RR02JR33TB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RR02JR33TB.
7.How to contact us to get technical supports, such as RR02JR33TB pin diagram, RR02JR33TB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RR02JR33TB
Part Number RR02JR33TB
Product Status Active
Resistance 330 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)