Vishay Dale RWR80N2000FSB12
Part No.:
RWR80N2000FSB12
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsRWR80N2000FSB12.pdf
Description:
RES 200 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
1. How to order RWR80N2000FSB12 on DeepFinds Electronics?
3. Are the RWR80N2000FSB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80N2000FSB12?
Image RWR80N2000FSB12
Part Number RWR80N2000FSB12
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)