CTS Resistor Products S41X043470JP
Part No.:
S41X043470JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsS41X043470JP.pdf
Description:
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 0402
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Series:
S4x
Package/Case:
0404 (1010 Metric), Convex
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
47
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
2
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
4
Power Per Element:
63mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
1. How to order S41X043470JP on DeepFinds Electronics?
3. Are the S41X043470JP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of S41X043470JP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of S41X043470JP.
Image S41X043470JP
Part Number S41X043470JP
Manufacturer CTS Resistor Products
Series S4x
Package/Case 0404 (1010 Metric), Convex
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 47
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 4
Power Per Element 63mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade -
Qualification -
Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)