onsemi SB10015M-TL-W
Part No.:
SB10015M-TL-W
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE SCHOTTKY 15V 1A 3MCPH
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
15 V
Current - Average Rectified (Io):
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
540 mV @ 1 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
10 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 7.5 V
Capacitance @ Vr, F:
20pF @ 10V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-MCPH
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
1. How to order SB10015M-TL-W on DeepFinds Electronics?
3. Are the SB10015M-TL-W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SB10015M-TL-W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SB10015M-TL-W.
Image SB10015M-TL-E SB10015M-TL-W
Part Number SB10015M-TL-E SB10015M-TL-W
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-70, SOT-323 SC-70, SOT-323
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Technology Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V 15 V
Current - Average Rectified (Io) 1A 1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 540 mV @ 1 A 540 mV @ 1 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 10 ns 10 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 7.5 V 3 µA @ 7.5 V
Capacitance @ Vr, F 20pF @ 10V, 1MHz 20pF @ 10V, 1MHz
Grade - -
Qualification - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 3-MCPH 3-MCPH
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C