Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) SC30G104V
Part No.:
SC30G104V
Manufacturer:
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSC30G104V.pdf
Description:
THERM NTC 100KOHM 4252K BEAD
Manufacturer:
Series:
SC
Package/Case:
Bead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
100k
Resistance Tolerance:
±0.1°C
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
4252K
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Power - Max:
30 mW
Length - Lead Wire:
1.50" (38.00mm)
Mounting Type:
Grade:
Qualification:
1. How to order SC30G104V on DeepFinds Electronics?
3. Are the SC30G104V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC30G104V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC30G104V.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC30G104V pin diagram, SC30G104V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC30G104V
Part Number SC30G104V
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Series SC
Package/Case Bead
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 100k
Resistance Tolerance ±0.1°C
B Value Tolerance -
B0/50 -
B25/85 4252K
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Power - Max 30 mW
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)