Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) SC50F502V
Part No.:
SC50F502V
Manufacturer:
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSC50F502V.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
Manufacturer:
Series:
SC
Package/Case:
Bead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
5k
Resistance Tolerance:
±0.1°C
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
3969K
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Power - Max:
50 mW
Length - Lead Wire:
1.50" (38.00mm)
Mounting Type:
Grade:
Qualification:
1. How to order SC50F502V on DeepFinds Electronics?
3. Are the SC50F502V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC50F502V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC50F502V.
7.How to contact us to get technical supports, such as SC50F502V pin diagram, SC50F502V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC50F502V
Part Number SC50F502V
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Series SC
Package/Case Bead
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 5k
Resistance Tolerance ±0.1°C
B Value Tolerance -
B0/50 -
B25/85 3969K
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Power - Max 50 mW
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)